Financiële tegemoetkoming voor verzekeringskosten praalwagens

donderdag 29 januari 2026

Binnenkort trekken de carnavalsoptochten weer door de gemeente. En daar horen uiteraard ook praalwagens bij. Door de hoge verzekeringskosten wordt het voor carnavalsverenigingen en andere bouwers van praalwagens steeds lastiger om deel te blijven nemen aan de optochten. Daarom kunnen verenigingen en bouwers van praalwagens een subsidie aanvragen voor een financiële tegemoetkoming van de verzekeringskosten.

Subsidie aanvragen voor carnavalsoptochten 2026

De subsidieregeling kan worden aangevraagd voor de verzekeringskosten van de optochten van dit jaar. Verenigingen of andere bouwers van praalwagens die met een praalwagen meedoen aan een optocht in de gemeente Beesel, kunnen de subsidie aanvragen. De subsidie aanvragen kan tot uiterlijk 8 weken na carnaval. De subsidie is een eenmalige bijdrage aan de werkelijke verzekeringskosten van de carnavalswagen. Het bedrag is maximaal €200 per voertuig. De subsidie kan worden aangevraagd via een formulier. Dit formulier is op dit moment in ontwikkeling en wordt zo snel mogelijk gepubliceerd. Zodra het mogelijk is om de subsidie daadwerkelijk aan te vragen, volgt hierover een nieuwsbericht.

2027 en verder

De provincie Limburg onderzoekt op dit moment of er een collectieve verzekering kan komen voor optochtdeelnemers in de hele provincie. In de loop van 2026 wordt bekend of deze collectieve verzekering er wel of niet komt. Als deze collectieve verzekering er niet komt, wordt de subsidieregeling vanaf 2027 structureel meegenomen in de begroting van de gemeente Beesel. Zo kunnen optochtdeelnemers met een praalwagen deze subsidie ieder jaar aanvragen.

Aankondiging van de subsidieregeling voor de verzekeringskosten voor praalwagens in carnavalsoptochten