Nieuwe objecten op drie rotondes
woensdag 10 december 2025
Wij vinden we het belangrijk dat inwoners en bezoekers herkenbare elementen zien in onze straten en pleinen, door ons gemeentelogo overal terug te laten komen. Zo laten we zien wie we zijn als gemeente Beesel. Daarnaast vinden we het ook belangrijk dat onze buitenruimte verzorgd is en blijft.
Aanpak van rotondes
Ook op de rotondes in onze gemeente trekken we deze herkenbaarheid door. Afgelopen weken is er hard gewerkt om op drie rotondes een mooi object te plaatsen met een link naar het thema Sint Joris en de draak. De komende weken worden de rotondes nog voorzien van passende beplanting.
• Swalmen rotonde ‘Het vuur’: Het vuur staat symbool voor de innerlijke kracht en warmte voor de medemens
• Klokrotonde ‘Vazen’: De vazen verwijzen naar de historie van de grof-keramische industrie en de gemeenschap die samen mooie en praktische dingen maakten/maken. Als je goed kijkt zie je in de vazen ook mensen terug.
• Drakenrijk rotonde ‘Mens met cape’: De moedige mens is een verwijzing naar Joris. De combinatie met de cape maakt dat de mens klaar is de strijd aan te gaan, om het goede te doen.
“Ongelofelijk, wat indrukwekkend!”, zegt wethouder Linda van den Beucken. “Ik ben blij met alle drie de objecten, passend bij het thema Sint Joris en de Draak én passend bij iedere kern. Dit kunnen we met recht een visueel visitekaartje voor onze gemeente noemen!”
De aanpak van de rotondes is mede mogelijk gemaakt door de subsidie vanuit Noord-Limburgse gemeentes om cultureel erfgoed beter zichtbaar te maken. Vanuit deze subsidie heeft gemeente Beesel verschillende dingen in de buitenruimte vernieuwd. De nieuwe prullenbakken, toeristenborden, banieren en bankjes met spreuken in het dialect zijn hier ook onderdeel van.
