Wilt u meedenken over ons afvalbeleid?

dinsdag 24 januari 2023

Momenteel scheiden onze inwoners al heel veel grondstoffen uit hun restafval, denk aan papier, glas en GFT. Door dit afval te scheiden, kunnen we deze grondstoffen keer op keer hergebruiken. Aan dit proces dragen we allemaal ons steentje bij. Wel zien we dat het nog niet altijd goed gaat. Zo wordt er soms restafval bij het plastic gegooid of restafval bij het GFT teruggevonden. Zonde! Want alles wat we niet goed scheiden, kunnen we ook niet hergebruiken. We willen samen werken aan een duurzamer Beesel. Om dit zo goed mogelijk te doen, gaan we ons afvalbeleid aanscherpen. Uw mening als inwoner is daarbij belangrijk voor ons.

Wilt u meedenken over hoe we afval in onze gemeente beter kunnen scheiden en hoe we vervuiling in onze gemeente kunnen verminderen? U bent van harte welkom tijdens onze bijeenkomst bij het Grescollege op maandag 13 februari 2023, van 19:00 uur tot +/- 21:30 uur (inloop vanaf 18:45 uur). Wij verwelkomen u bij de ingang. We leggen u eerst iets uit over afvalinzameling en afvalverwerking. Daarna gaat u zelf met systeemborden aan de slag om een eigen afvalinzamelingsysteem te ontwerpen. Zo ervaart u aan welke knoppen er gedraaid kan worden en welke verschillende mogelijkheden er zijn. De focus ligt hierbij op rest- GFT- en PMD (plastic/metalen/blik) -afval. Heeft u nog vragen? Stuur dan een mailtje naar info@beesel.nl